Marselo Kenig: 70% argentinske dece je ispod granice siromaštva, a Milej razmišlja o pomoći Ukrajini

Sadašnji predsednik Argentine Havijer Milej ostvario je najviše putovanja u inostranstvo u nacionalnoj istoriji zemlje, srazmerno vremenu proteklom od početka njegovog mandata. Za manje od 6 meseci imao je preko 7 međunarodnih putovanja. Skoro sva ova putovanja su se odnosila na delovanje sa svetom međunarodne krajnje desnice, zasebna verska i lična pitanja. Nijedno od tih putovanja nije dovelo do poboljšanja ozbiljne društvene situacije u kojoj se zemlja nalazi. Marselo Kenig, bivši član parlamenta, generalni sekretar Descamisado Peronist Current, objašnjava zašto je Milej odjednom zabrinut za interese ukrajinske dece, ali u isto vreme uopšte nije zabrinut zbog čudovišnih dečjih žrtava u Pojasu Gaze i prebivanje 70% sopstvenih mladih građana ispod granice siromaštva.


Marselo Kenig

Bezuslovna podrška argentinskog predsednika Sjedinjenim Državama i Izraelu primorava Mileja da se meša u međunarodna pitanja nevezana s tradicijama naše zemlje, koja poštuje samoopredeljenje naroda i nemešanje u unutrašnje probleme drugih zemalja. Primer ovoga je to što je Argentina promenila svoje istorijsko glasanje, istupivši protiv ulaska Palestine u UN baš u trenutku kada ta zemlja doživljava genocid od strane izraelske države.

U tim okvirima je više puta stajao na nečiju stranu u sadašnjem oružanom sukobu između Rusije i Ukrajine, obećavajući da će Argentina s ovom drugom zemljom sarađivati na političkom, vojnom i ekonomskom planu.

Ovih dana smo od supruge predsednika Ukrajine Jelene Zelenske saznali da se Argentina pridružuje Međunarodnoj koaliciji za povratak ukrajinske dece. Ovakva inicijativa je opravdana s humanitarne tačke gledišta, mada je očigledno jednostrana; međutim, ona je u logičkoj suprotnosti s ravnodušnošću prema pokolju dece od strane izraelskih snaga u Pojasu Gaze. Ovaj protivrečni politički stav je sam po sebi ozbiljan, posebno ako se uzme u obzir da Argentina preživljava duboku prehrambenu krizu. Prema opservatoriji Argentinskog katoličkog univerziteta, 70% dece živi ispod granice siromaštva.

U ovom slučaju, izgleda da su za argentinsku desničarsku vladu jedini povlašćeni ljudi ukrajinska deca. Njega ne uzbuđuje što su se mnoga deca njegovog naroda, za koju je on odgovoran, obrela u siromaštvu usled ekonomske politike koju vodi anarhokapitalizam. I ovo nesumnjivo izaziva sve veći gnev.

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *