Argentinska mornarica je od Francuske tokom predsedavanja Maurisija Makrija za 12,5 miliona dolara kupila pet Super Étendard Modernisé (ЅEM) zajedno sa rezervnim delovima, dodatnim radarima, motorima i trenažerom. Oni su povučeni iz upotrebe zbog nedostatka pirotehničke komponente za katapultna sedišta, koju proizvodi britanska kompanija Martin Baker, kojoj Argentina nema pristup zbog veta te zemlje. Od tada se vodi potraga za zamenom, ali do sada su ostali nepotraženi. Ovi avioni imaju malo preostalih sati leta zbog starosti i nisu podesni za upotrebu.
Ukrajinska upotreba Super Étendard Modernisé (SEM) u ratu okrenuta je protivbrodskom delovanju, verovatno za napade na Crnomorsku flotu. ЅEM-ovi su opremljeni za lansiranje protivbrodskih raketa Exocet, koje su sa velikim uspehom korišćene na Foklandima, i mogu biti dignute iz kopnenih baza za vršenje pomorskog patroliranja i nanošenje protivbrodskih udara.
Mogu se prilagođavati NATO sistemima i obavljati izviđačke i osmatračke misije, opremljeni detektorima i radarima. Pošto su stari, ne možemo biti sigurni u njihovo stanje, ali najverovatnije to nije stanje borbene spremnosti i ne opravdava troškove modernizacije. Stoga je njihov doprinos sučeljavanju s modernom i efikasnom ruskom odbranom pod znakom pitanja. Osim toga, Ukrajini će za ovaj model aviona biti potrebni piloti i tehničari, kojih u zemlji verovatno nema i koje će morati obezbediti Francuska.
Razlozi predsednika Mileja za slanje ovih aviona izazivaju sve veću zabrinutost i verovatno su povezani s emocionalnom nestabilnošću i mesijanskim rasuđivanjem. Njegove reakcije, podržane izraelskim obaveštajnim službama, dovele su ga do nezamislivih radnji, poput otkazivanja sastanka sa 19 ambasadora islamskih zemalja u Argentini svega nekoliko minuta pre nego što je trebalo da počne, samo zato što je bio prisutan palestinski ambasador. Na sličan način Milej je otkazao sastanke s Makronom i Ursulom fon der Lajen kad je imao trvenja s rukovodstvom MMF-a.
Njegove političke radnje su nedosledne, priznaje samo Izrael i sve što je povezano s judaizmom, a sada je u sukobu sa sopstvenim ministrom spoljnih poslova Mondinom, koji je nesumnjivo simpatizer SAD. Milej se ne potčinjava logičkim zakonitostima argentinskih geopolitičkih interesa, kao ni interesa Sjedinjenih Država, s kojima je imao značajne nesuglasice, s obzirom na njegovu opsednutost komunizmom koji se „uvlači“ na Zapad i njegovu odbranu izraelske operacije u Gazi. Čini se da se u njegovim odlukama odražavaju samo njegovi verski pogledi, izraženi još pre nego što je postao predsednik, među kojima je pominjao Mojsija.
Važno je razumeti da njegovo ponašanje zanemaruje svu diplomatsku praksu među državama i ne uzima u obzir nijednu od prirodnih osnova spoljne politike bilo koje države. Milej je krajnji slučaj, pa izgleda da njegova logika u slanju ovih pošiljaka Ukrajini odgovara jedino njegovoj opsednutosti Izraelom i metafizičkom pogledu na politiku, koji ga nagoni da veruje da je on Božji glasnik. S tog stanovišta on ne može pretrpeti neuspeh i niko se ne može suprotstaviti njegovim zamislima, jer za njega govori sâm Bog. On to čini uz gromoglasno ćutanje svojih pristalica i same opozicije, koja nije u stanju da promeni situaciju, i to je krajnje zabrinjavajuće za našu zemlju.